JOGURT L+ - BAKTERIE SASZETKA KEMPISTY (5905279349001)

Nowy produkt

Ze względu na bogaty i różnorodny skład bakteryjny jest najbardziej uniwersalny i odpowiedni dla wszystkich grup wiekowych. Różne grupy bakterii wspierają się nawzajem w korzystnym działaniu na nasz organizm. Polecany na początek w celu odbudowy flory bakteryjnej przewodu pokarmowego oraz później na zmianę z innymi produktami jako kontynuacja kuracji.

Więcej szczegółów

22 Przedmioty

29,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Zawiera kultury bakterii :

Lactococcus acidophilus

Bifidobakterium lactis

Streptococcus thermophilus

Oprócz tego, ze jogurt L + ma korzystne działanie na przewód pokarmowy:

  • poprawa trawienia i wchłaniania pokarmów,
  • lepsza perystaltyka jelit, wytwarzane przez bakterie substancje takie jak m.i.n.kwas mlekowy powodują zwalczanie szkodliwych bakterii, grzybów,
  • przeciwdziałając zakażeniom i stanom zapalnym.

Poleca się przy:

- zaburzeniach trawienia i przyswajania

- zakażeniach Helicobacter pylori

- grzybicy przewodu pokarmowego

- wzdęciach

- zgadze

- wrzodach żołądka i dwunastnicy

- skłonności do biegunek

- zaparciach

- po kuracji antybiotykowej

- w chorobach przewlekłych

- przy długotrwałym stosowaniu leków

- w celu wzmocnienia odporności

- przy przewlekłym stresie

- w alergiach

- dla osób uprawiających sport

Kwas mlekowy i żywe kultury bakterii przywracają prawidłową florę bakteryjną przewodu pokarmowego oraz jego pH (kwasowość). Zawiera dużą ilość witamin m.i.n. A, B₂, B₁₂, K₂. Witamina B₂ to typowa witamina młodości. Witamina B₂, bierze udział w tworzeniu czerwonych krwinek i wzmacnia układ nerwowy.

ZALETY DOMOWEGO JOGURTU

Składniki mineralne to m.i.n. duża ilość wapnia organicznego. Wapń bierze udział w ponad 300 reakcjach zachodzących w naszym organizmie, a jego niedobór jest w Polsce bardzo często spotykany. Ponieważ bakterie rozkładają laktozę, produkt może być spożywany przez osoby z nietolerancją laktozy. Nie zawiera glutenu. Wzmacnia paznokcie i włosy. Ma duże zastosowanie w kosmetyce –można stosować także zewnętrznie np.przy rozstępach skórnych. Nie zawiera składników modyfikowanych genetycznie. Nie zawiera cukru, zagęszczaczy ani żadnych dodatków chemicznych.

Wg dr Jadwigi Kempisty najlepsze efekty dla naszego układu pokarmowego daje spożywanie codziennie: rano 1 szklanka jogurtu, w południe i wieczór po 1 szklance kefiru.

Wytwarzanie:

Najlepiej używać mleka pełnotłustego krowiego, koziego lub sojowego

1. Podgrzewamy 1 litr mleka do temp. 80°C, aby zabić obce bakterie (pojawia się pierwszy kożuszek)

2. Przelewamy mleko do naczynia: termosu, naczynia ceramicznego, garnka lub jogurtownicy- studzimy do temp. 42°C (zdolne do picia). Następnie wsypujemy zawartość 1 saszetki i dokładnie mieszamy – zamykamy

3. Zostawiamy do fermentacji na 6-7 godzin w temp 42°C (w pobliżu kaloryfera). Im dłużej jogurt będzie fermentował, tym mocniejszy będzie smak i kwasowość. Podczas fermentacji unikać wstrząsów naczynia.

4. Po skwaszeniu wstawiamy do lodówki na 6-12 godzin celem dojrzewania

5. Tak przygotowany jogurt nadaje się do spożycia, ale również stanowi źródło bakterii do następnego przetwarzania. Na każdy litr nowo przygotowanego mleka dajemy 4 łyżki stołowe z poprzednio wytworzonego jogurtu. Mieszamy, pozostawiamy do skwaszenia itd. Rozmnażanie możemy powtarzać wielokrotnie, również ilościowo, aż do chwili, gdy jogurt straci swoje właściwości – konsystencję, zapach. Oznacza to, że należy zaszczepić nową kulturę bakterii.

Jogurt może być przechowywany w lodówce 7 dni, w saszetce 12 m-cy (saszetkę też należy przechowywać w lodówce)

Terapia jogurtowa jak zacząć ? Terapię jogurtową rozpoczynamy od jogurtu L+. Dzięki zawartym w nim bakteriom zostaje przywrócona prawidłowa flora bakteryjna przewodu pokarmowego. Szczególnie ważny jest Acidophilus, którego działanie wspomaga leczenie chorób przewodu pokarmowego spowodowanych przez Helicobacter pylori. Po 14 dniach dołączamy kefir. Rano w dalszym ciągu pijemy jogurt L+ a w południe i wieczorem kefir. Zawarty w kefirze CO 2 powoduje lepsze przesuwanie pokarmu w jelitach, szczególnie w jelicie grubym. Zawiera on również bardzo dużą ilość kwasu mlekowego. Dzięki tym walorom powoduje tzw."oczyszczanie" organizmu. (Pokarm, który zbyt długo przebywa w jelicie grubym, wytwarza toksyny, które dostają się do krwi. Powoduje to poranną ospałość, brak energii). Pijemy więc rano jogurt L+ a w południe i wieczorem kefir, łącznie nawet 1 litr dziennie. W krajach wschodu kefir nazywany jest "płynem rozkoszy", ponieważ daje dużo energii. Nadaje się dla osób wykonujących duży wysiłek fizyczny oraz dla odchudzających się.

UWAGA: W okresie letnim paczki z bakteriami wysyłane są od poniedziałku do czwartku.

Produkt zgodny z Dyrektywą UE 1829/2003 i 1830/2003 Parlamentu Europejskiego i Rady z dn. 22.09.2003

Producent: Labolatorium Bakteriologiczne IP Ingretients GmbH Suderlugum – Niemcy

Opinie

Napisz opinię

JOGURT L+ - BAKTERIE SASZETKA KEMPISTY (5905279349001)

JOGURT L+ - BAKTERIE SASZETKA KEMPISTY (5905279349001)

Ze względu na bogaty i różnorodny skład bakteryjny jest najbardziej uniwersalny i odpowiedni dla wszystkich grup wiekowych. Różne grupy bakterii wspierają się nawzajem w korzystnym działaniu na nasz organizm. Polecany na początek w celu odbudowy flory bakteryjnej przewodu pokarmowego oraz później na zmianę z innymi produktami jako kontynuacja kuracji.

Produkty powiązane

5 innych produktów w tej samej kategorii: