KEFIR - BAKTERIE SASZETKA KEMPISTY (5905279349032)

Nowy produkt

Ze względu na nieco inny skład i pozytywny wpływ na przemianę materii jest szczególnie polecany jako wspomaganie odchudzania i oczyszczania organizmu. Podobnie jak pozostałe produkty pozytywnie wpływa na florę bakteryjną przewodu pokarmowego, reguluje perystaltykę jelit, poprawia trawienie i wchłanianie pokarmu.

Więcej szczegółów

41 Przedmioty

29,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Zawiera kultury bakterii :

Lactococcus lactis subsp.

Lactobacillus subsp.

Leuconostos subsp.

Streptococcus thermophilus

Typowe drożdże i mikroflora kefirowa

Na zmianę z jogurtem L + działa korzystnie przy zaparciach i po kuracji antybiotykowej. Polecany przy zaburzeniach trawienia i przemiany materii. Wytwarzane przez bakterie substancje działają oczyszczająco na organizm, powodują neutralizację wielu toksyn.

Polecany:

  • - jako wspomaganie odchudzania
  • - jako wspomaganie kuracji oczyszczających organizm
  • - w zaburzeniach przemiany materii
  • - dla osób uprawiających sport ( na zmianę z jogurtem L+)
  • - w zaburzeniach trawienia, zgadze, wzdęciach , zaburzeniach pracy jelit
  • - przy zaparciach
  • - w chorobach przewlekłych i alergiach (na zmianę z jogurtem L+)
  • - przy skłonnościach do grzybicy
  • - dla wzmocnienia odporności (na zmianę z jogurtem L+)

Tradycyjny produkt kwaśnego mleka i napój orzeźwiający, w którym obok fermentacji kwasu mlekowego odbywa się lekki rozwój CO2. Ponieważ bakterie rozkładają laktozę, produkt może być spożywany przez osoby z nietolerancją laktozy.

ZALETY DOMOWEGO KEFIRU

Kwas mlekowy i żywe kultury bakterii przywracają prawidłową florę bakteryjną przewodu pokarmowego oraz jego pH (kwasowość). Zawiera dużą ilość witamin m.i.n. A, B₂, B₁₂, K₂. Witamina B₂ to typowa witamina młodości. Witamina B₁₂, bierze udział w tworzeniu czerwonych krwinek i wzmacnia układ nerwowy. Składniki mineralne to m.i.n. duża ilość wapnia organicznego. Wapń bierze udział w ponad 300 reakcjach zachodzących w naszym organizmie a jego niedobór jest w Polsce bardzo często spotykany.

Nie zawiera glutenu.

Dzięki swoim właściwościom poprawia trawienie, wspomaga odchudzanie, korzystnie działa przy zaparciach, osteoporozie, infekcjach, chorobach przewodu pokarmowego, chorobach serca i naczyń krwionośnych, osłabieniu organizmu. Wzmacnia paznokcie i włosy.

Ma duże zastosowanie w kosmetyce –można stosować także zewnętrznie np.przy rozstępach skórnych.

Nie zawiera składników modyfikowanych genetycznie.

Nie zawiera cukru, zagęszczaczy ani żadnych dodatków chemicznych.

Wytwarzanie:

Najlepiej używać mleka pełnotłustego krowiego, koziego lub sojowego

Podgrzewamy 1 litr mleka do temp. 80°C, aby zabić obce bakterie (pojawia się pierwszy kożuszek) Przelewamy mleko do naczynia: termosu, naczynia ceramicznego, garnka lub jogurtownicy- studzimy do temp. 42°C (zdolne do picia). Następnie wsypujemy zawartość 1 saszetki i dokładnie mieszamy – zamykamy Zostawiamy do fermentacji na 6-7 godzin w temp 42°C (w pobliżu kaloryfera). Im dłużej jogurt będzie fermentował, tym mocniejszy będzie smak i kwasowość. Podczas fermentacji unikać wstrząsów naczynia. Po skwaszeniu wstawiamy do lodówki na 6-12 godzin celem dojrzewania Tak przygotowany jogurt nadaje się do spożycia, ale również stanowi źródło bakterii do następnego przetwarzania. Na każdy litr nowo przygotowanego mleka dajemy 4 łyżki stołowe z poprzedniowytworzonego jogurtu. Mieszamy, pozostawiamy do skwaszenia itd. Rozmnażanie możemy powtarzać wielokrotnie, również ilościowo, aż do chwili, gdy kefir straci swoje właściwości – konsystencję, zapach. Oznacza to, że należy zaszczepić nową kulturę bakterii.

Kefir może być przechowywany w lodówce 7 dni, w saszetce 12 m-cy (saszetkę też należy przechowywać w lodówce)

UWAGA: W okresie letnim paczki z bakteriami wysyłane są od poniedziałku do czwartku

Produkt zgodny z Dyrektywą UE 1829/2003 i 1830/2003 Parlamentu Europejskiego i Rady z dn. 22.09.2003

Producent: Labolatorium Bakteriologiczne IP Ingretients GmbH Suderlugum – Niemcy

Opinie

Napisz opinię

KEFIR - BAKTERIE SASZETKA KEMPISTY (5905279349032)

KEFIR - BAKTERIE SASZETKA KEMPISTY (5905279349032)

Ze względu na nieco inny skład i pozytywny wpływ na przemianę materii jest szczególnie polecany jako wspomaganie odchudzania i oczyszczania organizmu. Podobnie jak pozostałe produkty pozytywnie wpływa na florę bakteryjną przewodu pokarmowego, reguluje perystaltykę jelit, poprawia trawienie i wchłanianie pokarmu.

Produkty powiązane

5 innych produktów w tej samej kategorii: